Ваша улюблена одноразка, вейп або рідина для електронної сигарети можуть стати відмінними втіхами, які допоможуть уникнути появи туги по дому під час подорожі. Також високі ціни на цигарки та жорсткі закони про куріння в деяких країнах означають, що слід подбати про запас вейп пристроїв заздалегідь. Однак, використання вейпів та електронних сигарет все суворіше регулюються у всьому світі і є кілька основних правил, які вам потрібно враховувати, перш ніж зібрати свої девайси для майбутньої поїздки.
Ми розглянемо кілька найкращих порад, які варто знати під час подорожі з вейпом та одноразками, а також відповімо на деякі з найважливіших питань, які можуть виникнути під час подорожі Європою та за її межами.
В яких країнах заборонено використання електронних сигарет?
Плануйте свої поїздки з урахуванням міжнародного законодавства про електронні сигарети!
Для міжнародних мандрівників завжди є певний ступінь обачності, яку слід виявляти. Знання законів країни, перш ніж ви навіть ступите на її територію, може позбавити вас багатьох проблем у майбутньому. Вейпінг не є винятком. Правова ситуація щодо електронних сигарет навіть у найпрогресивніших країнах складна, і не дивно, що є ще безліч країн із дуже жорсткими законами з вейпінгу.
Ці закони можуть змінюватись від заборони на продаж електронних сигарет, подів і рідин до повної заборони на сам вейпінг. Саме тут планування може врятувати вас від розчарування, коли залишаєтеся без запасів під час тривалої поїздки. Дослідіть трохи країну, в яку ви прямуєте, та оціните необхідну кількість одноразок, подсистем та рідин для вейпінгу, які знадобляться вам для підтримки себе протягом поїздки.
Якщо ви подорожуєте по ЄС, варто зазначити, що існує обмеження на вміст нікотину в рідині для вейпінгу – не більше 20 мг/мл. Це означає, що ви не зможете купити в Європі міцнішу рідину. Тому, якщо ви віддаєте перевагу рідині з більш високим вмістом нікотину, слід брати її із собою.
Наступний список дасть вам уявлення про закони вейпінгу по всьому світу. Однак на цей список не слід покладатися виключно, коли ви подорожуєте в ці країни. Необхідно проводити ретельне дослідження законодавства про вейпінг у країні, перш ніж привозити з собою будь-які пристрої для вейпінгу.
Країни, де електронні сигарети заборонено:
- Австралія. Сам собою вейпінг є законним. Однак продаж або ввезення рідини для електронних сигарет, що містять нікотин, є незаконним. Крім аптек, які відпускають нікотинові вейпи пацієнтам за рецептом, будь-які інші австралійські роздрібні торговці, включаючи вейп-магазини, не мають права продавати рідини та одноразки;
- Гамбія;
- Північна Корея;
- Індія;
- Лаос;
- Ватикан;
- Камбоджа;
- Катар;
- Нікарагуа;
- Ліван;
- Сирія;
- Туреччина (дозволений для перевезення туристам);
- Японія. Картриджі для електронних сигарет та пристрої такі як подсистеми та одноразки вважаються медичними пристроями. При ввезенні пристрою доведеться пройти митну очистку. Якщо ви хочете ввезти рідину в Японію, обсяг, який може пройти митне очищення, не повинен перевищувати 120 мл (рідина). При цьому рідина без нікотину та системи нагрівання тютюну продаються без обмежень.
- Сінгапур. У країні повністю заборонено вейпи. Зберігання також є злочином і може спричинити штраф до 1500 доларів.
- Таїланд. Тут, мабуть найжорсткіше законодавство стосовно вейпінгу. Якщо у вас виявлять вейп пристрій або рідину, вони будуть конфісковані, а вас можуть оштрафувати або взагалі відправити у в'язницю на строк до 10 років.
Країни де дозволені електронні сигарети:
- Бельгія;
- Болгарія;
- Китай;
- Канада - обмеження в 20 мг/мл на рівень нікотна;
- Хорватія;
- Кіпр;
- Чеська Республіка;
- Данія;
- Еквадор;
- Єгипет;
- Естонія;
- Фіджі;
- Фінляндія;
- Франція;
- Грузія;
- Німеччина;
- Греція;
- Гондурас;
- Угорщина;
- Ісландія;
- Індонезія;
- Ірландія;
- Італія;
- Йорданія;
- Південна Корея;
- Латвія;
- Лівія;
- Ліхтенштейн;
- Литва;
- Люксембург;
- Малайзія;
- Мальдіви;
- Мальта;
- Молдова;
- Марокко;
- Нідерланди;
- Нова Зеландія;
- Норвегія;
- Польща;
- Португалія;
- Румунія;
- Сан-Маріно;
- Саудівська Аравія;
- Словаччина;
- Словенія;
- Іспанія;
- Швеція;
- Швейцарія (заборона на вейпінг була скасована у 2018 році після судового оскарження);
- Таджикистан;
- Туніс;
- Об'єднані Арабські Емірати;
- Великобританія;
- США;
- В'єтнам.
Чи можна взяти із собою на літак рідину для вейпу?
Так, рідина для вейпу дозволена для перевезення літаком. Її можна помістити як у ручну поклажу, так і багаж. Однак є правила, які потрібно знати при упаковці свого сетапа.
Як і з будь-якими рідинами, авіакомпанії наполягають на строгому дотриманні правил щодо кількості рідини, яку можна брати із собою на борт. Переконайтеся, що рідина знаходиться в контейнерах об'ємом не більше 100 мл. Ви можете взяти з собою 950 мл у пакет для ручної поклажі. Однак це поширюється на всі рідини, включаючи креми та аерозолі.
Ви також можете запакувати додаткову рідину для вейпу в багаж, але тиск повітря у вантажному відсіку може призвести до розливу під час польоту. Ваші улюблені смаки можуть бути відмінними для паріння, але хто хоче, щоб їхній одяг був мокрим і пахнув ними?
Поради щодо упаковки подсистем та рідини для електронних сигарет
- Беріть максимально прості в обслуговування пристрою (прості под-системи, одноразки) складніші вейпи залиште вдома, оскільки вони можуть бути втрачені або викликати непотрібні проблеми з проїздом.
- Усі батареї покладіть у ручну поклажу.
- Переконайтеся, що пристрій вимкнено і не може бути активовано випадково.
- Не беріть дуже повні флакони з вейп-рідиною - вони можуть розширюватися при перельоті та протікати чи лопатися через тиск.
- Краще брати рідину на сольовому нікотині – її висока концентрація нікотину допоможе вам менше парити під час поїздки
- Ви можете перевозити в літаку в ручній кладі 1 літр рідини (всіх рідин, включаючи косметику шампунь і т.п.) з фасуванням на один флакон не більше 100 мл.
Чи можна парити в літаку?
Ні, в літаку парити не можна. Немає абсолютно жодної авіакомпанії, яка дозволяє використання вейпів та електронних сигарет. Насправді ви можете бути оштрафовані на великі штрафи за вейпінг в літаку, від 2 до 4000 доларів.
Ще одне правило, яке слід знати, полягає в тому, що ви також не можете заряджати свій вейп у літаку, тому обов'язково зробіть це перед вильотом, якщо ви хочете вейпити, коли приземлитесь в пункті призначення.
Чи можна парити в аеропорту?
Відповідь так, і ні. Деякі аеропорти дозволяють мандрівникам вейпити, але багато хто цього не робить. Рекомендується або уточнити інформацію в конкретному аеропорту заздалегідь, або стежити за вказівниками навколо терміналів. Можливо, вам не дозволять курити в аеропорту. У цьому випадку деякі аеропорти мають спеціальні місця для куріння, які відповідають місцевим законам. Ці області, зазвичай, зручні для вейпінгу.
Популярні країни для подорожі: електронні сигарети у Польщі, Чехії, Німеччині, Туреччині, Єгипті, Грузії та інших.
Майже у всіх країнах Європи електронні сигарети прирівняли до тютюнових виробів. Ввезення електронних сигарет для особистого використання дозволено, але кожна країна може обмежити по своєму. Так, наприклад, у Польщу можна провезти тільки 10 мл рідини це відноситься і до одноразок, важливо, що моделі деяких одноразок мають більший резервуар з рідиною (одноразки на 5000 затяжок - 13 мл), так що враховуйте це, і краще провозьте відкриті одноразки без упаковки. Також у країнах ЄС електронки та жижі продаються у спеціалізованих магазинах, їх максимальна міцність становитиме 20мг/мл. Куріння у громадських місцях заборонено.
Ще одна популярна країна для подорожей – Туреччина. Уряд цієї країни забороняє продаж та ввезення електронних сигарет, вейпів, одноразових та багаторазових подсистем, сумішей та рідин для паріння. Однак туристам дозволено провозити вейпи та одноразки із собою для особистого використання.
У Єгипті лояльно ставляться до вейпів і там дозволено використання всіх типів електронних сигарет. Їх можна спокійно використати на території країни, включаючи готелі.
В Грузії вейпінг також дозволений, можна провозити із собою для особистого користування та купити подсистеми та вейпи за місцем.